Yıldızlarımız Kıbrıs İkincisi

futbolikinciYıldızlar Futbol Birinciliği'nde finalde Değirmenlik Lisesi'ni yenen Şehit Turgut Ortaokulu şampiyon olurken, gençler finali de bugün Lefkoşa'da yapılacak. Maçlar saat 10.00'da üçüncülük mücadelesi ile başlayacak

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Yıldızlar ve Gençler Futbol Birinciliği'nde dün oynanan yıldızlar finallerinin ardından bugün de gençler final müsabakaları oynanacak.

Yıldızlarda dün Hamitköy Stadı'nda oynanan final ve üçüncülük maçları sonunda Şehit Turgut Ortaokulu şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

İlk maçta karşı karşıya gelen Bayraktar Ortaokulu ile Levent Koleji takımlarının mücadelesinden 6-1 galip ayrılan taraf Bayraktar Ortaokulu oldu ve üçüncülüğe ulaştı. Bu maçın ardından ise Şehit Turgut Ortaokulu ile Değirmenlik Lisesi takımları finalde karşılaştı. Final mücadelesinde rakibini 2-0 yenen Şehit Turgut Ortaokulu şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Ödül töreni

Yıldızlar futbol birinciliğinde dereceye girenlere ödülleri maçların ardından düzenlenen törenle verildi. Ödül töreninde şampiyon Şehit Turgut Ortaokulu'na kupasını Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan Öztoprak verirken, ikinci Değirmenlik Lisesi'ne Futbol Federasyonu Başkanı Niyazi Okutan ve üçüncü gelen Bayraktar Ortaokulu'na da Mesleki Teknik Dairesi Müdürü aynı zamanda Okul Sporları Yürütme Kurulu Başkanı Taner Akcan takdim etti.

Gençler finalleri bugün

Gençler Futbol Birinciliği'nde final maçları bugün Lefkoşa'da oynanacak. Attila Topaloğlu Okullar Sahası'nda oynanacak olan gençler final ve üçüncülük maçları 10.00'da başlayacak.

Gençlerde saat 10.00'da başlayacak üçüncülük mücadelesinde Bekirpaşa Lisesi ile Namık Kemal Lisesi karşı karşıya gelecek. Bu maçın ardından ise final maçı saat 12.00'da Cengiz Topel Endüstri Meslek Lisesi ile Türk Maarif Koleji arasında oynanacak ve gençlerde de şampiyon belirlenecek.

http://www.kibrisgazetesi.com/print.php?news=48324

Okul Müdürümüzün Mesajı

aliyaman

OAB Başkanımızın Mesajı

Resim 248

Müjde: AB Projemiz Onaylandı.

conferencebike250